X
جلسه معارفه رایگان
این جلسه به مدت 30 دقیقه بوده و به صورت رایگان می باشد تا شما بتوانید با کوچ خود ارتباط برقرار نمایید همچنین بعد از اتمام این جلسه شما می توانید تعداد جلسات مورد نیاز خود را انتخاب نمایید
رزرو جلسه
مدت هر جلسه یک ساعت بوده و بهتر است در روز های متفاوت باشد پس از انتخاب تمامی جلسات می توانید پرداخت را انجام دهید
ادامه خرید تکمیل سفارش
اخبار و اطلاعیه ها کوچینگ کسب و کار، پدیده ای نو در هزاره سوم پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 ساعت 2:49
کوچینگ فرآیندی پایش محور است که با تمرکز بر کشف توانایی‌های بالقوه و فرصت‌های پیش‎روی یک سازمان و شرکت که مربی، مدیران کسب و کار‎ها را از آن آگاه می‎سازد و در شفاف‎‎سازی مسایل مختلف در یک شرکت کمک فراوانی می‎کند. کوچینگ یک رابطه‌ی حمایتی و دو طرفه است که در آن کوچ به مراجع خود کمک می‌کند تا با تمرکز بر هدف انتخابی به نتایج مورد نظر دست پیدا کنند.

کوچینگ کسب و کار

کوچینگ فرآیندی پایش محور است که با تمرکز بر کشف توانایی‌های بالقوه و فرصت‌های پیش‎روی یک سازمان و شرکت که مربی، مدیران کسب و کار‎ها را از آن آگاه می‎سازد و در شفاف‎‎سازی مسایل مختلف در یک شرکت کمک فراوانی می‎کند. کوچینگ یک رابطه‌ی حمایتی و دو طرفه است که در آن کوچ به مراجع خود کمک می‌کند تا با تمرکز بر هدف انتخابی به نتایج مورد نظر دست پیدا کنند. کوچینگ علاوه بر مهارت می‌تواند یک فلسفه و نگرش در کار و زندگی افراد باشد. اشخاصی که مهارت‌های کوچینگ را می‌آموزند بیشتر بر روی نتایج و دستاوردها تمرکز می‌کنند، خوب گوش می‌کنند و بسیار زیاد پرسش می‌کنند. این افراد در محیط کار خود و یا حتی در زندگی شخصی به دیگران کمک می‌کنند تا به نتایج دلخواه‌ برسند و از این طریق اهداف کسب و کار یا اهداف مشترک زندگی شخصی محقق شود. شغل کوچینگ در سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری داشته به‌طوری که در آمارها جزو تاثیرگذارترین روش‌ها و ابزارهای توسعه‌ی رهبری سازمانی معرفی شده است.

فرآیند کوچینگ یک فرآیند قابل‎تقدیری است به این دلیل که هم‎زمان که فرد در نقش مربی به دیگر افراد کمک می‌کند، بر توسعه‌ی شایستگی‌های خود هم سرمایه‌گذاری کرده است. به‌همین دلیل کوچینگ نه‌تنها درباره‌ی آدم‌های دیگر است بلکه درباره‌ی خود شما و موفق شدن‌‌تان است. کوچینگ یکی از رشته هایی است که درکشورهای صنعتی به شدت در حال رشد می باشد. کلمه کوچینگ که ازکُوچ می آید به معنای مربی است که ورزشکاران را در راه رسیدن به موفقیت همراهی می کند و در این راستا کُوچ تمامی تجربیات خویش را به ورزشکار منتقل می سازد تا ورزشکار بتواند قله های موفقیت و پیروزی را فتح کند. اما کوچینگی که امروزه در کشورهای مهم صنعتی از آن استفاده می‎گردد در واقع کُوچ کردن یا همراهی کردن مدیران یک شرکت یا سازمان است ( یک کُوچ، فردی است که به روانشناسی مدیریت و مدیریت نوین آشنایی کامل دارد ) در این همراهی آموزش‎های لازم برای پیش بردن مدیران شرکت تا رسیدن به اهداف تعیین شده  از جمله وظایف کُوچ است.

اگر در سازمان خود بایستی بر نیروها و افراد زیادی مدیریت کنید، یا اگر می‎خواهید نقش مربیگری را به درستی در سازمان خود ایفا کنید شناخت این دو مقوله می‎تواند خیلی مهم باشد و به شما کمک کند که سازمان پویا و فعالی داشته باشید. امروزه دیگر یقین داریم که موفقیت سازمان‎ها ارتباط مستقیم به استفاده موثر از نیروهای انسانی دارد و یک مدیر موفق کسی است که بتواند به خوبی از توان نیروهای خود بهره ببرد. مدیران بایستی به آنچه که در درون کارمندان می‎گذرد پی ببرند، بنابراین کارایی و توانمندی یک مدیر علاوه بر تسلط به جنبه‎های فنی شغل خود با شناخت و مطلع بودن از مهارت‎های انسانی سنجیده می‎شود.

در دنیای مدیریت کسب و کار منظور ما از کلمه‌ی مربیگری چیست؟

مدیری که به عنوان یک مربی عمل می‎کند به تعلیم گیرنده یعنی کارکنان خود کمک می‎کند تا به هدف‎های تعیین شده سازمانی و شرکت دست یابند، اما در کسب و کار برخی از عناصر خاص مربیگری وجود دارد که یک مربی فوتبال یا یک تعلیم دهنده‌ی آواز ممکن است از آن‎ها سود نبرد.

در مدیریت نوین، نقش کُوچ بسیار حائز اهمیت است،  به صورتی که تقریبا هر مدیری یک کُوچ دارد. کُوچ که دارای توانمندی‎های روانشناسی و مدیریتی است، ابزارهای متعددی را دارا است تا بتواند مدیر را در بحران‎های عملیاتی و اجرایی همراهی نماید و هم‎چنین بتواند با استفاده از تکنیک‎های موجود در این رشته هر گونه استرس، نگرانی، کمبود انرژی و پیچیدگی را از مدیر دور نماید و مدیر را یاری می‎دهد تا از حداکثر توانای‎هایش در هر لحظه استفاده نماید و به این ترتیب بحران‎ها را با موفقیت و پیروزی سپری نماید. مدیران به این دلیل از آموزش‎های یک کوچ استفاده می‎کنند تا بیشتر توانمندی‎های خود را شناسایی و از تمام ظرفیت آن استفاده نمایند. در این سفر، قدرت ذهن، انتخاب و مسئولیت‎پذیری مدیران بیشتر از گذشته می‎شود.

 
منبع:   تعداد بازدید : 448 نوشته شده توسط: حبیبه بهرامی کیا

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
انیمیشن کوتاه لیلی - lili short animation جمعه 8 فروردین 1399 ساعت 18:8
کوچینگ به زبان ساده چهار شنبه 18 دی 1398 ساعت 11:21
مسیری به سوی همسو کردن دیگران چهار شنبه 18 دی 1398 ساعت 11:20
سه فن مهم در سازگاری و رفتار با مردم چهار شنبه 18 دی 1398 ساعت 11:18
شش راه جلب محبت دیگران چهار شنبه 18 دی 1398 ساعت 11:17
کوچینگ و روانشناسی مثبت گرا چهار شنبه 18 دی 1398 ساعت 11:13
کوچینگ در زندگی مشترک شنبه 18 آبان 1398 ساعت 13:1
برای کوچ ها چهار شنبه 17 مهر 1398 ساعت 11:21
پربازدید ترین ها
چگونه یک مدیر در نقش کوچ ظاهر می شود؟ دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 ساعت 6:40
کوچینگ به زبان ساده چهار شنبه 18 دی 1398 ساعت 11:21
کوچینگ دیگر به چه کار می آید!!! دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 ساعت 6:39
کوچینگ چابک سه شنبه 16 مهر 1398 ساعت 12:21
کوچینگ ثروت دوشنبه 15 مهر 1398 ساعت 10:58
نقش کوچینگ در مدیریت دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 ساعت 6:39
کوچینگ چیست ومنتور کیست؟ سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 ساعت 11:17
سه فن مهم در سازگاری و رفتار با مردم چهار شنبه 18 دی 1398 ساعت 11:18
footer logo

با عنایات حضرت حق و از سال 94 ، فعالیت تیم مرکز آموزش کوچینگ ایران تحت عنوان “کوچینگ دانش بنیان” آغاز گردید. در طول این مدت تیم حرفه ای در جهت بومی سازی این دانش شکل گرفت و فعالیت های زیادی انجام شد. در سال 96 این مرکز فعالیت خود را... ادامه مطلب

در صورت داشتن هر گونه سئوال ، انتقاد و پیشنهاد کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند. با ما تماس بگیرید.
آدرس : مشهد - خیابان احمد آباد - راهنمایی 20/1 - پ 28 ساختمان آرمان واحد 6
دفتر مرکزی : 38469020-051
واحد ثبت نام : 9020 017 0919
واحد جلسات : 747 8000 0919
واحد روابط عمومی : 68 600 70 0919
واحد آموزش : 6540 890 0919

logo-samandehi
طراحی پوسته گرافیکی توسط امید عطایی | پیاده سازی و توسعه پورتال توسط شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق
اینستاگرام فراکوچ
ارتباط با واحد ثبت نام
گزارش خرابی
دانلود پکیج رایگان
دوره های آموزش کوچینگ
اشتراک لینک صفحه